Image
Image
Image
Image

Prelekcje i spotkania autorskie

Jedną z form mojej aktywności są spotkania autorskie, prelekcje i warsztaty podróżnicze prowadzone w domach kultury, bibliotekach i szkołach.

Tematyka jest bardzo zróżnicowana - na ogół są to opowieści z podróży, rejsów, wypraw górskich (m.in. ze zdobywania ośmiotysięczników), choć rzecz jasna dużo zależy od wieku i charakteru uczestników imprezy.


W sprawie współpracy dotyczącej prelekcji z moim udziałem, proszę o kontakt z Adamem Rowickim (adam@monikawitkowska.pl).

Wspomnienia z niektórych spotkań:

Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Monika Witkowska to otwarta, bezpośrednia, z ogromną pasją opowiadała o wyczynie, którego dokonała jako druga Polka w historii himalaizmu - zimowym wejściu na K2. Spotkanie z Moniką to niewątpliwa przyjemność, z racji profesjonalizmu jak i z uwagi na cechy osobowości - tak pozytywne osoby spotyka się niezwykle rzadko. Listopadowe wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem mieszkańców naszego miasta i okolic

Biblioteka w Wiązownej

Monika Witkowska to niezwykła osobowość, podziwiam jej odwagę i determinację w dążeniu do spełniania swoich marzeń. Spotkanie w Bibliotece było fascynujące. Jestem szczęśliwa, że mogłam poznać ją osobiście. Jej relacje z podróży opisane w książkach zachwycają nie tylko miłośników wysokich gór ale znacznie szersze grono, gdyż są pisane wielowątkowo, o szczytach, o ludziach, o kulturze, o emocjach. Każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Biblioteka w Konstantynowie Łódzkim

Niesamowita wiedza, ekstremalne doświadczenia, do tego błyskotliwość, humor i ciekawostki - wszystko podane lekko i na wysokim poziomie.
Spotkanie z Panią Moniką to nie tylko prelekcja o wyprawie w góry... to przeżycie przygody w towarzystwie serdecznej, ciekawej kobiety i kompetentnej podróżniczki, która otwarcie dzieli się radością sukcesów i trudami codzienności. Wspaniale nawiązuje kontakt z dziećmi i młodzieżą, dostosowując się do ich oczekiwań i przełamując umiejętnie barierę wieku i doświadczenia. Z kolei starszym słuchaczom Pani Monika imponuje skalą wyzwań, których się podejmuje z determinacją i pokorą wobec przeciwności.
Wspólny czas z naszą wspaniałą himalaistką pełen był nie tylko górskich opowieści ale też dał nam uczestnikom całą masę dobrej energii i wiary, że zawsze trzeba realizować swoje marzenia, bo każdy z nas ma w życiu swoje Himalaje.
Dziękujemy pani Monice za przyjęcie zaproszenia na spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Konstantynowie Łódzkim.

Biblioteka w Piasecznie

Na spotkaniu Klubu Podróżnika w Bibliotece w Piasecznie mieliśmy ogromną przyjemność gościć himalaistkę, pisarkę, podróżniczkę Monikę Witkowską. Dzięki jej interesującej i pełnej pasji opowieści nasi Czytelnicy zapoznali się z pięknymi zdjęciami z jej licznych wysokogórskich wypraw oraz mieli możliwość dowiedzieć się między innymi jak wygląda proces przygotowań do wyprawy w najwyższe szczyty świata. Pani Monika chętnie odpowiadała na liczne pytania z widowni i niejednokrotnie obalała mity związane z Himalajami. Spotkanie zgromadziło wielu fanów wspinaczek wysokogórskich i spełniło ich oczekiwania.

Biblioteka w Kobyłce

15 listopada gościliśmy w Bibliotece himalaistkę, żeglarkę i podróżniczkę - Monikę Witkowską, która pozostawiła nas z takim oto wrażeniem - jaka energia, jaki uśmiech, co za kobieta !!!
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dokonań i osiągnięć Moniki Witkowskiej - jedynej na świecie, która ma na swoim koncie dwie najwyższe góry świata oraz ich żeglarskie odpowiedniki. Monika jest drugą Polką po Wandzie Rutkiewicz, która weszła na K2.
Ale to co nas ujęło, to fakt, iż jest to niezwykła i pełna ciepła kobieta, która realizując swoje podróżnicze i wspinaczkowe pasje, kieruje się mottem "Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”. Za tą wspaniałą energię, za moc ciepła i zarażanie pasją bardzo serdecznie Monice dziękujemy.

Biblioteka w Józefowie

To było jedno z najciekawszych spotkań jakie zorganizowaliśmy w naszej bibliotece. Nasz gość Monika Witkowska to kobieta z wielką pasją, ciekawością świata, mająca odwagę i determinację, by spełniać marzenia i co najważniejsze umiejącą tymi marzeniami zarażać innych. Wszyscy, którzy przyszli na spotkanie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o przygotowaniach do wyprawy, życiu w bazie, trudnościach, morderczym wysiłku i strachu będących nieodłącznym elementem wspinaczki. Prelekcja himalaistki była pasjonującą opowieścią o zdobywaniu największych gór świata, pełna wrażeń, pięknych widoków, które mogliśmy podziwiać na zaprezentowanych fotografiach, przeplatała się z poradami jak zwyciężać nie tylko wysoko w górach, ale i w życiu zawodowym czy prywatnym.

Biblioteka w Lubaniu

W naszej bibliotece cenimy ludzi z pasją, ciekawych świata, mających odwagę i determinację, by spełniać marzenia. Takich, dla których niemożliwe nie istnieje. Taką osobą jest nasz piątkowy gość, pani Monika Witkowska. Podczas spotkania w „Galerii nad Schodami” lubańskiego ratusza, pani Monika podzieliła się wrażeniami z wejścia na szczyt K2, czyli najwyższy łańcuchu górskiego Karakorum. Licznie zgromadzeni słuchacze z zapartym tchem chłonęli opowieści o przygotowaniach do wyprawy, życiu w bazie, trudnościach, morderczym wysiłku i strachu będących nieodłącznym elementem wspinaczki. Po spotkaniu była możliwość zakupu książek wraz z dedykacją. Podpisywaniu publikacji towarzyszyły żywe rozmowy, pytania i sesje zdjęciowe.

Biblioteka Praga-Południe

Monika Witkowska to kobieta pełna pasji, entuzjazmu oraz dobrej energii, którą podzieliła się ze słuchaczami podczas spotkania w naszej bibliotece. Dzięki przepięknym zdjęciom mogliśmy chociaż na chwilę przenieść się do bazy pod K2 i zobaczyć jak wygląda życie w skrajnie trudnych warunkach. Spotkanie z kobietą, która jako druga po Wandzie Rutkiewicz zdobyła K2 było niezwykle inspirujące. Ja osobiście zapragnęłam wstać z krzesła i ruszyć w podróż! Trzymamy kciuki za dalsze plany Moniki i czekamy na kolejne książki!

Festiwal "Górskie Spotkania Lawiny"

Niesamowita opowieść o drugim polskim kobiecym wejściu na szczyt K2, przyciągnęła sporą liczbę słuchaczy chcących poznać szczegóły tegorocznej wyprawy Moniki Witkowskiej na drugi ośmiotysięcznik. Monika po raz pierwszy zagościła na naszej scenie Miejskiego Centrum Kultury lecz mamy nadzieję, że nie ostatni! Bardzo miła i towarzyska osoba o czym mogliśmy się przekonać, wieczorną porą podczas wspólnej imprezy festiwalowej :)

Obecność Pani Moniki Witkowskiej była kapitalnym zwieńczeniem drugiego dnia naszego Festiwalu „Spotkania Górskie Lawiny". Jako kierownik programu, jestem ogromnie szczęśliwy, że Pani Monika pojawiła się u nas z swoją prelekcją. Bardzo liczna rzesza słuchaczy, wypełnione po brzegi „foyer" oraz długa kolejka do autografów są dla mnie najlepszym potwierdzeniem, że warto wkładać swój wysiłek w organizację tej imprezy.

Image
Image
© 2022 Monika Witkowska. All Rights Reserved. Designed by grow!