LOTNISKA - RANKING Z ROKU 2014
Latamy coraz częściej i coraz dalej. Dla niektórych z nas lotniska to prawie drugi dom. Normalne, że jedne z nich lubimy bardziej, a inne mniej. Które z nich oceniane są najlepiej, a które najgorzej?
LOTNICZY SLANG
Tym, co znają angielski na pewno na lotnisku jest łatwiej. Tym którzy nie znają, sugerujemy nauczenie się podstawowych zwrotów przydatnych przy samolotowych podróżach.
PORADNIK DLA TYCH, CO NA LOTNISKACH CZUJĄ SIĘ NIESWOJO
Podróż czarterowym samolotem startującym z polskiego lotniska, nie stanowi zwykle problemu. Jeśli jednak mamy dolecieć gdzieś na drugi koniec świata, po drodze zmieniając samoloty i lotniska, to już może być wyzwanie pełne różnych niespodzianek.
PRZEPISY CELNE CZYLI CZEGO LEPIEJ NIE PRZYWOZIĆ
Zakazana figurka Buddy, wizja aresztu za pomarańczę, potężna kara finansowa za popularną w Azji wódkę z zatopionym w butelce wężem… Dla celnika nie ma tłumaczenia, że czegoś „nie wiedzieliśmy”, albo że w kraju w którym byliśmy, dana rzecz jest zupełnie legalna
Czytaj więcej...TANIE LINIE
Nie licz, że za przelot samolotem zapłacisz złotówkę - to chwyt reklamowy. Prawdą jednak jest, że przy odrobinie szczęścia i podróżniczej wiedzy za przelot zapłacisz mniej niż za przejazd pociągiem lub autobusem.
NADBAGAŻ W SAMOLOCIE
Ile kilogramów bagażu możemy zabrać decyduje przewoźnik. Zazwyczaj w przypadku toreb oddawanych do luków jest to 20 kg. Co nam grozi jeśli przekroczymy normę?
ZMIANY STREF CZASOWYCH
Dzięki samolotom przenosimy się daleko, a zarazem szybko. W błyskawicznym czasie przeskakujemy przez różne strefy klimatyczne i czasowe. Nasze organizmy nie zawsze nadążają za zmianami. Niedomagania z tym związane na Zachodzie nazywane są jako "Jet Lag"
Czytaj więcej...PROGRAMY FREQUENT FLYER
Często podróżujesz samolotami? W takim razie masz szansę na darmowe bilety, prawo zabrania większego bagażu, korzystanie z luksusowej poczekalni, prezenty rzeczowe i inne bonusy
Czytaj więcej...OVERBOOKING
Czy możemy mieć bilet na samolot i nie polecieć? Niestety tak! Jakie są wówczas prawa pasażera? Komisja Transportu i Turystyki Unii Europejskiej określa je w stosownych dokumentach.
Hala przylotów. Kolejni pasażerowie odbierają swój bagaż, a twojego jak nie ma, tak nie ma. W końcu taśma transportowa staje i dociera do Ciebie, że dalsze czekanie jest bezsensowne. Co w takiej sytuacji powinieneś zrobić?
Czytaj więcej...PORADY DLA KIEROWCÓW
Podróż samochodem ma wiele plusów. Samochód to niezależność i wygoda, możliwość zabrania dużego bagażu, oszczędność w kosztach transportu. Są jednak także obowiązki. O czym powinniśmy pamiętać wybierając się w daleką zagraniczną trasę, w dodatku kiedy to my mamy jechać za kierownicą?
Jedziemy autostopem, w ten sposób możesz bracie przejechać Europę... – śpiewano niegdyś w popularnej piosence. Czy nadal jest to sposób na podróżowanie?
Strona 1 z 2