Odsłony: 6896

NARTY W ISCHGL (AUSTRIA)

Jeśli z myślą o zimowym urlopie szukacie miejsca, które zapewnia nie tylko doskonałe warunki do jazdy na nartach, ale także do szalonych imprez (wiek nie gra roli), wybierzcie położone w austriackim Tyrolu Ischgl!

Czytaj więcej...
Odsłony: 5926
ST. ANTON AM ARLBERG (NARTY W AUSTRII)

Oglądaliście film „Szaleńczy zjazd” w którym Robert Redford szusuje na nartach? Są tam sceny kręcone w tyrolskim Sankt Anton am Arlberg. Niewielkie miasteczko, a właściwie położone nad nim stoki, to dla narciarzy jedno z kultowych miejsc. I bynajmniej nie wcale z powodu Redforda.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5335

Krzesełkiem nad wystrzępionymi Dolomitami.NARTY NA PAGANELLI I MONTE BONDONE (WŁOCHY)
Chcesz zobaczyć jak trenuje Bode Miller, gwiazda światowego narciarstwa? Nie musisz wcale jechać do USA, skąd słynny alpejczyk pochodzi. Wystarczy że przyjedziesz do włoskiej Paganelli. A stamtąd już przysłowiowy rzut kamieniem na stoki Monte Bondone

Czytaj więcej...
Odsłony: 6265

andora - narty i.jpgANDORA
Na narty do Andory? Świetny pomysł. Przy okazji można zrobić bezcłowe zakupy i zwiedzić państwo, w którym większość mieszkańców stanowią cudzoziemcy i które dopiero w 1958 roku podpisało pokój z Niemcami, kończąc... pierwszą wojnę światową


Czytaj więcej...
Odsłony: 6439

flachau-pomnik.jpgFLACHAU (AUSTRIA)
Chcesz sfotografować się z Hermannem Maierem – jednym z najsłynniejszych narciarzy świata? Przyjedź do austriackiego Flachau. Jeśli będziesz miał szczęście – spotkasz słynnego Terminatora na stoku, jeśli nie – zrobisz zdjęcie przy którymś z dwóch jego pomnikówCzytaj więcej...
Odsłony: 12205

saalbach-logo.jpgSAALBACH-HINTERGLEMM (AUSTRIA)
Rano jazda na nartach, wieczorem – nauka kierowania ratrakiem, w międzyczasie sanki, skutery lub impreza w pubie. Taki właśnie jest region Saalbach-Hinterglemm: różnorodny i zwariowany. W końcu nie na darmo nawet oficjalnie nazywa się go „cyrkiem”

Czytaj więcej...
Odsłony: 6208
MEGEVE (FRANCJA)


Gdzie się wybrać na zimowy urlop? Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie zimy bez nart, mamy propozycję:  francuskie Megève.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5316

tonale-ogolnie.jpgNARTY NA PASSO TONALE (WŁOCHY)

Passo Tonale, znajdująca się na wysokości 1883 m n.p.m. przełęcz będąca zakończeniem słynnej doliny Val di Sole, to jeden z najbardziej znanych włoskich ośrodków narciarskich. Większość tutejszych stoków pokryta jest śniegiem do końca kwietnia, zaś na samej górze, na lodowcu Presena, białe szaleństwo można uprawiać także latem.


Czytaj więcej...
Odsłony: 4647

savognin-palmy.jpgNARTY W SAVOGNIN (SZWAJCARIA)

Czy ja dobrze widzę? Palmy na stoku i narciarz tulący się do roznegliżowanej mulatki?! Z perspektywy krzesełka nie widać, że mulatka to manekin. Zresztą w szwajcarskim Savognin wszystko jest możliwe!

Czytaj więcej...
Odsłony: 5397

davos- w miescie (34).jpgNARTY W DAVOS (SZWAJCARIA)


Aż trudno uwierzyć, że dawne uzdrowisko, w którym leczono gruźlików to teraz jeden z najsłynniejszych regionów narciarskich świata.

Czytaj więcej...
Odsłony: 4663

chile-ogolnie gory.jpgNARTY W CHILE

Czy można jeździć na nartach praktycznie przez okrągły rok? Oczywiście! I nie chodzi wcale o lodowce, których w Europie trochę mamy. Kiedy u nas o śniegu możemy tylko pomarzyć, alternatywą może być przeniesienie się na półkulę południową. Na przykład do Chile.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5038

smdc-dolomity.jpgSAN MARTINO DI CASTROZZA (WŁOCHY-TRENTINO)

Jak dla mnie, najlepszy czas na narciarski urlop to marzec. Dzień jest długi, na stokach luźniej niż w okresie ferii, a ze śniegiem wcale nie jest źle. Przynajmniej we włoskich Dolomitach.
Czytaj więcej...
Back to top