Nie przypominam sobie wyjazdu w cieplejsze strony bez tych sandałów. Charakterystyczna cecha ich wyglądu to zalane gumą przody. Dodatkowe zalety: oj, długo by wymieniać.
Czytaj więcej...Na wyprawach na ośmiotysięczne szczyty nie mam dylematów, jakie założyć buty. Od bazy na szczyt (i z powrotem) mam tylko jedne. Do filigranowych nie należą, ale najważniejsze że w śniegu i zimnie są niezawodne.
Czytaj więcej...BUTY GÓRSKIE
Na różnych elementach turystycznego ekwipunku możesz oszczędzać, ale nie na butach. W niewygodnych, obcierających, a do tego niedopasowanych do charakteru wycieczki, do celu możesz nie dojść.
NAJSŁYNNIEJSZA Z PODESZW
Wprawdzie w potocznym języku o każdej „traktorowatej” podeszwie zwykło się mówić „wibramowa”, jednak oryginalny „Vibram” (pisany przez „V”) to specjalny, opatentowany rodzaj gumy opatrzony logiem z charakterystycznym żółtym ośmiobokiem.
NAMIOTY
Spanie pod namiotem to nie tylko najtańsza forma noclegów, ale przede wszystkim niezależność, no bo namiot można rozbić prawie wszędzie. Pytanie tylko jaki namiot wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania?
Trzy cechy dobrego plecaka transportowego? Jak dla mnie musi być: pojemny (jasne, w końcu określenie "transporty" zobowiązuje), mocny (dający możliwość noszenia ciężarów), no i wygodny.
Czytaj więcej...KUPUJEMY PLECAK
Czasy się zmieniają, plecaki też. Ich kształt, materiały z których są uszyte, konstrukcja... Wszystko prowadzi do jednego - mają być jak najwygodniejsze
Czytaj więcej...WYBÓR PLECAKA
Jeśli mamy żyłkę prawdziwego turysty, warto zainwestować w dobry plecak. Czym kierować się, aby nie doświadczyć co znaczą wpijające się w ramiona paski i bolący kręgosłup, skutecznie psujące urok wędrówek?
Czytaj więcej...ŚPIWORY
Dobry śpiwór to skarb. Zapewnia ciepło, a zarazem poczucie bezpieczeństwa, namiastkę intymności, no i szansę na spokojny, efektywny sen. Warunek – musisz wybrać taki, jaki rzeczywiście polubisz, bo wiadomo: jak sobie pościelesz…
KUCHENKI TURYSTYCZNE
Z ogromnym sentymentem wspominam czasy, kiedy chodząc po Bieszczadach gotowaliśmy na ognisku. Na wyjazdach zagranicznych korzystaliśmy z benzynowych maszynek typu radzieckie trzmiele czy produkowane w NRD juwle.
Czytaj więcej...
BAGAŻNIKI DO PRZEWOZU NART
Do wyboru mamy: magnesy, krokodylki albo trumny… Uspokajamy! Nie chodzi o żadne tortury, a pomysły jak zmotoryzowani narciarze mogą przewozić swój sprzęt.
Narciarze i snowboardziści już nie mogą doczekać się zimy. Zanim jednak nastąpi wymarzony moment przypięcia desek, powinniśmy się do niego przygotować. Zadbać o swoją kondycję i sprzęt.
Czytaj więcej...Strona 1 z 3