CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE...
Odsłony: 27135

PRZEGLĄD PRODUCENTÓW ODZIEŻY TURYSTYCZNEJ

Chyba każdy, kto trochę interesuje się turystyką, umie wymienić najsłynniejszych producentów odzieży i sprzętu turystycznego. Z jakiego kraju firmy te się wywodzą (tzn. gdzie jest ich główna siedziba) jednak często nie wiemy. Mało tego, czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, że pod nazwą kryje się polska firma.


Proponuję Wam mały quiz – spróbujcie „zlokalizować” narodowości następujących producentów i wytypować, które firmy są polskie:
 
North Face             Alpinus           Salewa          Lafuma
Milo                      Robert`s         Lowa             Bergson
Mammut                Marmot           Haglöfs         Millet
Hanwag                 Scarpa           Karrimor        Fjord Nansen
MountainHardwear   HiMountain     JanySport      Jack Wolfskin
Campus                 Patagonia       La Sportiva    Wolf Gang
Helly Hansen          Berghaus        Himal Sport   Sea To Summit




Odpowiedzi:



Producenci „zachodni”
Berghaus           - Wielka Brytania      http://www.berghaus.pl
Haglöfs              - Szwecja                http://www.haglofs.com
Hanwag             - Niemcy                  http://www.hanwag.de
Helly Hansen      - Norwegia               http://www.hellyhansen.com
Jack Wolfskin      - Niemcy                http://www.jack-wolfskin.com/pl/
Karrimor            - Wielka Brytania       http://www.karrimor.pl
Lafuma              - Francja                  http://www.lafuma.com.pl
La Sportiva         - Włochy                  http://www.lasportiva.com
Lowa                 - Niemcy                  http://www.lowa.pl
Mammut            - Szwajcaria              http://www.mammut.ch
Marmot              - USA                       http://marmot.com
Millet                 - Francja                  http://www.millet.fr
Mountain Hardwear    -USA              http://www.mountainhardwear.com
North Face         - USA                       http://www.thenorthface.com
Patagonia          - USA                       http://www.patagonia.com
Salewa              - Niemcy                   http://www.salewa.pl
Scarpa               - Włochy                   http://www.scarpa.com
Sea To Summit    - Australia                http://www.seatosummit.com

Producenci polscy:
- Alpinus             - Warszawa               http://www.alpinus.pl  - już go nie ma
- Bergson            - Wrocław                 http://www.bergson.pl   - nie ma
- Campus            - Warszawa              http://www.campus.com.pl  - nie ma
- Fjord Nansen     - Gdynia                  http://www.fjordnansen.com.pl
- Himal Sport       - Tychy                    http://www.himalsport.com.pl
- HiMountain        - Świętochłowice       http://himountain.pl
- JanySport          - Warszawa             http://www.plecaki.pl
- Milo                  - Dąbrowa Górnicza   http://www.milo.pl
- Robert`s           - Gdynia                   http://www.roberts.pl
- Wolf Gang          - Brwinów               http://www.wolfgang.pl

Back to top