"Góry z duszą - część I" - książka o górach różnych
Odsłony: 4346

 Powiem szczerze – trochę bałam się tej książki. (wydana w marcu 2015 r. przez National Geographic). Bo to że włożyłam w nią sporo pracy i serca to jedno, ale czy się spodoba Czytelnikom, to zupełnie inna sprawa. Nie jest to książka typowo „wspinaczkowa”, ani też klasyczny reportaż – raczej zbiór różnych ciekawostek plus opis wejścia oparty na moich własnych doświadczeniach.

Taki miks górskich wrażeń z informacjami odnośnie  historii, przyrody, lokalnych legend, etnografii i innych dziedzin które wydały mi się istotne.


To czego się boję, to porównywania tej książki (wydanej przez National Geographic-Burda) do mojego poprzedniego „dzieła” czyli książki „Everest. Góra Gór” (wydawnictwo Bezdroża).  Nie ma co ich porównywać, bo to dwie zupełnie INNE, RÓŻNE książki, inna ich koncepcja, inne warunki pisania (książka o Evereście powstawała w dużej mierze podczas wyprawy), nie mówiąc o tym, że w „Evereście” jest więcej wątków osobistych, a w przypadku „Gór z duszą” – raczej merytoryczne konkrety. No i opisane góry są zupełnie inne. Everest to jednak ekstrema, w „Górach z duszą” zdecydowałam się na góry dostępne dla każdego średnio sprawnego turysty, niekoniecznie wspinacza (Kilimandżaro, Ararat, Mt Blanc, Rysy, Aconcagua, Grossglockner, Kalapattar koło Everestu etc.). Ale co ja Wam będę opowiadać – jak Was temat interesuje, to po prostu przeczytajcie. Komu się spodoba, opis innych gór może znaleźć w "Górach z duszą - części II", a w przygotowaniu jest III część, więc zrobi się z tego cała seria :).

Back to top