Moja "twórczość" z roku 2015 nagrodzona Nagrodą Magellana
Odsłony: 4257

Po co się uczyć na swoich błędach, jak można na cudzych, w tym wypadku moich? No, może niekoniecznie błędach, ale doświadczeniach...  W listopadzie 2015 r. wydawnictwo Bezdroża (Helion) wydało "Z plecakiem przez świat - vademecum podróżnika", zbiór różnych praktycznych rad, ale także anegdot i wspomnień z mojego globtroterskiego życia.


Tak naprawdę książka o tym tytule (moja) już się kilka lat temu ukazała, chociaż nakładem innego wydawnictwa. To co trafiło na półki księgarń teraz, opiera się na tamtym wydaniu, jednak mnóstwo informacji jest uaktualnionych, zmienionych, sporo treści zostało też dopisane. Kompletnie inna jest strona graficzna - oczywiście lepsza :).
Pamiętajcie jednak że to zupełnie inna formuła książki niż np. moje książki o górach czy żeglarskie. Inaczej mówiąc - tamte są bardziej do "poczytania", tutaj nacisk jest na rady i informacje, które mają być jak najbardziej użyteczne. Wbrew pozorom nie mają one służyć wyłącznie "plecakowiczom" - ci którzy jeżdżą na wyjazdy zorganizowane też mam nadzieję trochę istotnej dla nich wiedzy w książce znajdą.

"Z kronikarskiego obowiązku: :) dodam jeszcze że w maju 2016 r., na warszawskich Targach Książki, książka została nagrodzona prestiżową Nagrodą Magellana. 

Back to top