Odsłony: 3543

TIMOR WSCHODNI (TIMOR-LESTE)

Jest jednym z najmłodszych państw świata. A zarazem jednym z najbiedniejszych. I choć nic nie wskazuje na to, aby szybko mu się polepszyło, tutejsi mieszkańcy w  moim rankingu gościnności plasują się na bardzo wysokim miejscu.

Czytaj więcej...
Odsłony: 9802

O tym jak zdobywałam McKinleya -najwyższą górę Ameryki Północnej, ale też o Alasce "turystycznej"  - spotkaniach z łosiami i niedźwiedziami, jeżdżeniu po Alasce autostopem, poznanych tam ludziach i tym, co warto zobaczyć

Czytaj więcej...
Odsłony: 8812

chorwacja-flaga.jpgBLOG CHORWACKI
Końcówka roku to czas różnych podsumowań. Jeśli chodzi o wyjazdy wspólne z Pawłem, nie mieliśmy wątpliwości który był najfajniejszy - letnia Chorwacja! Oboje uwielbiamy ten kraj, co roku zwiedzamy inną jego część, a że tyle tam do oglądania, zawsze są to dla nas bardzo intensywne, a zarazem zawsze udane wypady. Oto nasz blog z wyjazdu jaki zrobiliśmy na przełomie lipca i sierpnia.

Czytaj więcej...
Odsłony: 6895

JEMEN

Gdy mówiłam że jadę do Jemenu, znajomi pukali się w czoło! Przecież tam Al-Kaida, bazy terrorystów, niebezpiecznie, strzelają do cudzoziemców, porywają…  - nasłuchałam się. No i oto tu jesteśmy. Jak jest? Sympatycznie, no i egzotycznie, bo Jemen to jeden z najciekawszych krajów arabskich, nieskażony jeszcze masową turystyką. A jak z bezpieczeństwem? To już trudniejszy temat - zależy w jakim regionie...

Czytaj więcej...
Odsłony: 6985

 

Trasa: Północ Chorwacji (południe już znamy), a dokładniej: Jeziora Plitwickie, wyspy Cres, Losinj i Krk oraz mały kawałek Półwyspu Istria.

Zapraszam tutaj .Odsłony: 7695

 RPA-NAMIBIA-BOTSWANA-ZIMBABWE-ZAMBIA

 Przylądek Dobrej Nadziei, Wybrzeże Szkieletów, spotkanie z buszmenami i plemieniem Himba, Delta Okavango i Wodospady Wiktorii, czyli kraniec Afryki dzień po dniu.

Czytaj więcej...
Odsłony: 11115

 UGANDA

Opis trekingu i wspinaczki w górach Ruwenzori, których najwyższy szczyt - Mt Margherita (5109 m n.p.m.) to trzeci co do wysokości szczyt Afryki, dużo trudniejszy od popularnego Kilimandżaro. Najciekawsza w Ruwenzori jest jednak roślinność - to właśnie był główny powód wpisania Parku Narodowego Ruwenzori na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czytaj więcej...
Odsłony: 9848

DZIENNIK Z WYPRAWY DO RWANDY, UGANDY, BURUNDI PO RAZ DRUGI - JESIEŃ 2009

Pierwsza część wyprawy (od 18 listopada do 1 grudnia) była wyprawą z grupą (ja jako pilot) do Burundi, Rwandy i Ugandy, druga część (od 2 grudnia) to już prywatny treking i wspinaczka w górach Ruwenzori , tylko z Adasiem S.

Czytaj więcej...
Odsłony: 7058

SAFAGA NAD MORZEM CZERWONYM

Tym razem nie będzie o zwiedzaniu zabytków i włóczeniu się z plecakiem. Pojechałam do Egiptu na tydzień ponurkować, pływać na windsurfingu i uczyć się kitesurfingu


Czytaj więcej...
Odsłony: 11810

 GWATEMALA + WYSKOK DO SALVADORU I HONDURASU

Niniejszy blog powstał podczas mojego półtoramiesięcznego pobytu w Gwatemali (wiosna 2007 r.). Pojechałam tam z zamiarem po części uczenia się hiszpańskiego, po części - podróżowania.

Czytaj więcej...
Odsłony: 8522

 BURUNDI - RWANDA - UGANDA + WYPAD DO KONGA

Poniższy dziennik to opis pilotowanej przeze mnie wycieczki (lipiec 2009 r.). Trasa: trudna, polecana wyłącznie tym, którzy biorą pod uwagę co znaczy prawdziwa Afryka, gdzie turystyka nie jest jeszcze przemysłem, a białych nie spotyka się zbyt często.

Czytaj więcej...
Odsłony: 5720

aco-ida.jpgACONCAGUA (6962 M N.P.M.)

Blog z wyprawy na najwyższy szczyt obydwu Ameryk dzień po dniu.

Czytaj więcej...
Back to top