Odsłony: 41861

Dziś będzie dłuuugi post…
Dramat na Nanga Parbat spowodował lawinę wielu prywatnych, bardzo emocjonalnych wiadomości, jakie od niektórych z Was dostawałam na priv. Ponieważ przez kilka dni byłam w górach, z  bardzo ograniczanym dostępem do  internetu, nie miałam jak odpisywać, tak więc robię to dopiero teraz, publicznie, bo do każdego z osobna nie dam rady. W każdym razie dzięki wszystkim, którzy tak empatycznie podeszli do wydarzeń w Pakistanie i nie poddawali się fali hejtowania. Można mieć inne zdanie (co szanuję), nie podzielać wysokogórskich pasji, ale co innego krytyka (choć i na nią nie każdy moment jest dobry), a co innego typowy hejt, zwłaszcza ze strony osób, które w wyższych górach nie były, więc nie mają pojęcia, że tam wszystko wygląda inaczej niż z pozycji fotela na poziomie morza.

Czytaj więcej...
Odsłony: 20896

Piszę kiedy mam czas i dostęp do internetu. Brak wpisów oznacza że albo ugrzęzłam po uszy w pracy, albo jestem gdzieś z dala od cywilizacji :).

Na zdjęciu - Przylądek Horn, który na rumuńskim jachcie "Phoenix" opłynęłam 26 stycznia 2016 r. (to po raz drugi; pierwszy raz byłam tam w 2003 r.)

Czytaj więcej...
Odsłony: 3689

TIMOR WSCHODNI (TIMOR-LESTE)

Jest jednym z najmłodszych państw świata. A zarazem jednym z najbiedniejszych. I choć nic nie wskazuje na to, aby szybko mu się polepszyło, tutejsi mieszkańcy w  moim rankingu gościnności plasują się na bardzo wysokim miejscu.

Czytaj więcej...
Odsłony: 10054

O tym jak zdobywałam McKinleya -najwyższą górę Ameryki Północnej, ale też o Alasce "turystycznej"  - spotkaniach z łosiami i niedźwiedziami, jeżdżeniu po Alasce autostopem, poznanych tam ludziach i tym, co warto zobaczyć

Czytaj więcej...
Odsłony: 8989

chorwacja-flaga.jpgBLOG CHORWACKI
Końcówka roku to czas różnych podsumowań. Jeśli chodzi o wyjazdy wspólne z Pawłem, nie mieliśmy wątpliwości który był najfajniejszy - letnia Chorwacja! Oboje uwielbiamy ten kraj, co roku zwiedzamy inną jego część, a że tyle tam do oglądania, zawsze są to dla nas bardzo intensywne, a zarazem zawsze udane wypady. Oto nasz blog z wyjazdu jaki zrobiliśmy na przełomie lipca i sierpnia.

Czytaj więcej...
Odsłony: 7008

JEMEN

Gdy mówiłam że jadę do Jemenu, znajomi pukali się w czoło! Przecież tam Al-Kaida, bazy terrorystów, niebezpiecznie, strzelają do cudzoziemców, porywają…  - nasłuchałam się. No i oto tu jesteśmy. Jak jest? Sympatycznie, no i egzotycznie, bo Jemen to jeden z najciekawszych krajów arabskich, nieskażony jeszcze masową turystyką. A jak z bezpieczeństwem? To już trudniejszy temat - zależy w jakim regionie...

Czytaj więcej...
Odsłony: 7108

 

Trasa: Północ Chorwacji (południe już znamy), a dokładniej: Jeziora Plitwickie, wyspy Cres, Losinj i Krk oraz mały kawałek Półwyspu Istria.

Zapraszam tutaj .Odsłony: 7850

 RPA-NAMIBIA-BOTSWANA-ZIMBABWE-ZAMBIA

 Przylądek Dobrej Nadziei, Wybrzeże Szkieletów, spotkanie z buszmenami i plemieniem Himba, Delta Okavango i Wodospady Wiktorii, czyli kraniec Afryki dzień po dniu.

Czytaj więcej...
Back to top