Hits: 1612

MOSKWA
W liczącej osiem i pół wieku historii Moskwa nie raz przechodziła trudne chwile. Teraz miasto to zmienia się w szalonym tempie.

Czytaj więcej...
Hits: 4151

enurmino-wioska.jpgCZUKOTKA
Do położonego na północy Czukotki Enurmino nie prowadzą żadne drogi, a statek z zaopatrzeniem do jedynego sklepu dopływa tylko raz w roku. Życie mieszkańców toczy się wokół polowań – na foki, morsy i wieloryby.

Czytaj więcej...
Hits: 7605

wwrangla2.jpgWYSPA WRANGLA (CZUKOTKA)
W ciągu dwóch godzin spotykamy dziewięć białych niedźwiedzi! Większość na brzegu, ale trzy pływają obok jachtu. Na położonej na Oceanie Arktycznym rosyjskiej Wyspie Wrangla żyją ich setki. Grób Czukczy zjedzonego we własnej chacie uświadamia nam, że nie ma z nimi żartów.


Czytaj więcej...
Hits: 3905

kaukaz - w obozie 2.jpgWSPINACZKA NA ELBRUS (KAUKAZ)

Pamiętam jak na lekcjach geografii uczono mnie, że najwyższy szczyt Europy to Mt. Blanc we Francji. Aż pewnego razu wyczytałam, w Księdze Rekordów Guinessa, że wcale nie, bo wyższy o całe 835 metry jest rosyjski Elbrus. Ta leżąca na granicy Europy i Azji góra to jeden z siedmiu pięciotysięczników jakie są na Kaukazie.

 

Czytaj więcej...
Hits: 5783

kaukaz-widok z uszba 2.jpgKAUKAZ (ROSJA)

Większość wypraw na Kaukaz cel ma jasny: zdobycie Elbrusa (5642 m n.p.m.), najwyższego szczytu całej Rosji. Ale Kaukaz to także inne góry i nie mniej ciekawe - doliny.

 

Czytaj więcej...
Hits: 4998

zagorsk-mury.jpgOKOLICE MOSKWY

Podmoskiewski Siergijew Posad to jedno z ogniw otaczającego stolicę Moskwę "Złotego Pierścienia". Nie samo miasto jest tu jednak istotne, ile znajdujący się na jego obrzeżach ufortyfikowany zespół klasztorny.

Czytaj więcej...
Hits: 6357


rosja- klasztor na solowkach.jpg OD SANKT PETERSBURGA DO MURMAŃSKA

Większość z nas ma złe wyobrażenie o Rosji. Może dlatego tak rzadko podróżujemy po tym pięknym i ciekawym kraju, którego największym atutem są wspaniali, życzliwi ludzie.Czytaj więcej...
Hits: 6532

odessa-schody.jpgODESSA (UKRAINA)

Większości turystów Odessa kojarzy się z filmem "Pancernik Potiomkin", a konketnie ze sceną, w której wśród panicznie uciekającego przed kozackimi kulami tłumu, stacza się po schodach wózek wypuszczony przez zabitą matkę. Schody Potiomkinowskie to obecnie jeden z symboli z miasta.

 

Czytaj więcej...

Subcategories

Back to top